Askin

PlasmaTYPHOON

Nová generácia PlasmaTYPHOON+ a PlasmaBAG

S PlasmaTYPHOON+ sa efektívnosť reprocesingu posúva na vyššiu úroveň. Vďaka skráteniu doby potrebnej na vysušenie endokospokopu z hodín na minúty nová technológia PENTAX Medical výrazne uľahčuje reprocesing endoskopov.

PlasmaTYPHOON+ umožňuje ultra rýchle sušenie endoskopov, zvyšuje bezpečnosť pacienta a efektivitu nemocnice. Spolu s PlasmaBAG ponúka bezpečné uskladnenie endoskopov až na 31 dní. Systém PlasmaTYPHOON+ a PlasmaBAG suší a skladuje endoskopy rýchlejšie ako ktorýkoľvek iný systém na trhu.

  • Ultra rýchle a úplné vysušenie už za 1 – 3 minúty
  • Ultra rýchle skladovanie už za 5 sekúnd

Prvá verzia zariadenia PlasmaTYPHOON bola uvedená na trh v roku 2019. Nová generácia systému PlasmaTYPHOON+ a PlasmaBAG ponúka vylepšený systém automatickej validácie s integrovanými senzormi, vďaka čomu sa výrazne skracuje doba potrebná na reprocessing. Intuitívny dotykový displej zdravotníckemu personálu zjednodušuje používanie. Ľahká identifikácia prístrojov pomocou RFID skenera a skenera čiarových kódov. Sledovanie celého procesu pomocou tlačiarne štítkov.

Špecifický proces prúdenia vzduchu zaisťuje dokonalé vysušenie každého jedného kanála endoskopu:

PlasmaTYPHOON+_PENTAX Medical Drying
1. Vďaka laminárnemu prúdeniu vzduchu dôjde k odstráneniu väčšiny zvyšnej tekutiny v kanáloch endoskopu.
PlasmaTYPHOON+_PENTAX Medical Drying
2. Turbulentné prúdenie ohriateho vzduchu odparí zostávajúce kvapôčky na stenách kanálov.
PlasmaTYPHOON+_PENTAX Medical Drying
3. Výsledkom sú dokonalo vysušené kanály.

Po vložení úplne vysušeného endoskopu do vaku PlasmaBAG sa vak nafúkne plazmou obsahujúcou molekuly ozónu. Toto spojenie úplne vysušeného endoskopu a aktívneho skladovacieho prostredia v PlasmaBAG zaisťuje udržanie dezinfikovaného stavu endoskopu až na 31 dní. 

Tento systém je plne kompatibilný so všetkými hlavnými značkami endoskopov.